Apie mus

Chirurgija paprastai

Mes esame gydytojų profesionalų komanda susibūrusi dėl vieno tikslo – informuoti pacientus apie ligas, chirurgines operacijas bei pasiruošimo svarbą paprastai ir aiškiai, siekiant palengvinti tarpusavio komunikaciją gydymo proceso metu.  

Chirurgija paprastai įkūrėjas - Jonas Jurgaitis

Idėjos autorius

Esu Jonas Jurgaitis, gydytojas chirurgas, medicinos mokslų daktaras. Medicinos studijas pasirinkau vedamas noro padėti žmonėms ir juo vadovaujuosi iki šiol. Pradėjęs studijas chirurgijos rezidentūroje nuolat domėjausi medicinos srities perspektyvomis bei naujais gydymo būdais. Aktyviai įsitraukiau į organų transplantacijos programą, buvau išvykęs dirbti į Heidelbergo universitetinę ligoninę Vokietijoje, kur atlikau tiriamąjį mokslinį darbą ir dalyvavau organų transplantacijos operacijose.

Vieni iš pirmųjų su kolega inicijavome Santaros klinikų dalyvavimą Europos Sąjungos finansuojamoje „Leonardo Da Vinci“ fondo programoje, kurios metu pristatėme, o vėliau ir įgyvendinome projektą „Gydytojų specialistų įgūdžių tobulinimas kepenų transplantacijos srityje“.

Santaros klinikose koordinavau naujo gydymo metodo – citoredukcinės operacijos su HIPEC (Hiperteriminė pertoninė chemoterapija) procedūra – įdiegimą, skirtą onkologiniams ligoniams gydyti. Be to, pirmasis Lietuvoje atlikau PIPAC procedūrą, kuri taikoma onkologiniams ligoniams su išplitusia liga pilvo ertmėje. 

Pradėjęs dirbti Klaipėdoje, susidomėjau ERAS (ankstyvo pooperacinio sveikimo programa) bei pradėjau ją naudoti klinikinėje praktikoje. Vienas iš daugybės šios programos elementų yra paciento paruošimas operaciniam gydymui.

Gydytojo ir paciento bendravimo samprata per paskutinius dešimtmečius gerokai pakito. Šiuolaikinėje medicinoje gydytojas su pacientu turi sudaryti komandą, kuri priima bendrus sprendimus ir siekia bendro tikslo. Svarbu, jog žmogus būtų gerai supažindintas su esama situacija ir visapusiškai suvoktų gydymo procesą. Tačiau toks paciento paruošimas operacijai ar supažindinimas su liga atima daug laiko, kuris galėtų būti skirtas gydymo procesui. Dėl šios priežasties kilo idėja sukurti internetinį puslapį, kuriame bendradarbiaudamas su kolegomis stengsiuosi pateikti informaciją apie ligas, chirurgines procedūras bei gydymo eigą paprastai ir aiškiai. Tikiuosi, jog ši informacija palengvins paciento ir gydytojo tarpusavio ryšį bei padės priimti geriausius sprendimus.