Kaip pasiruošti operacijai?

Nors šiuolaikinės medicinos technologijos itin sumažino komplikacijų riziką ir padidino sėkmingų operacijų skaičių, chirurginės procedūros išlieka dideliu gyvenimo įvykiu, kuris kelia nerimą ir stresą. Gąsdina ne tik pati operacija, bet ir sveikimo procesas (laikas ligoninėje ir reabilituojantis). Dėl šios baimės žmonės dažnai bando operacijų išvengti arba galiausiai joms pasiryžę, nori viską atiduoti į gydytojo rankas. Bet geriausiems rezultatams pasiekti vien chirurginių priemonių neužtenka, ypač sveikstant, kai svarbiausias vaidmuo tenka ne chirurgui, o pacientui. Todėl, svarbu žinoti kaip pasiruošti operacijai prieš, per ir po jos.

Jei šiuo metu laukiate operacijos, norime suteikti žinių, kaip tinkamai pasiruošti operacijai ir prisidėti prie savo sveikimo proceso.

Ligoninėje pacientai dažniausiai užsilieka dėl lėtinio nuovargio ir streso prieš operaciją arba skausmo ir pykinimo, apriboto judėjimo bei skysčių kaupimosi po operacijos. Visų šių problemų prevencijai yra sukurtos ANKSTYVO SVEIKIMO PO OPERACIJOS – ASPO ( angl. ERAS Enhanced recovery after surgery) gairės. ASPO tai – mokslu paremta, ankstyvo pooperacinio sveikimo programa, kurią sudaro tarp chirurgų, anesteziologų ir slaugytojų suderinti pacientų priežiūros planai su klinikinėje praktikoje naudojamomis terapinėmis intervencijomis. Visgi, pagrindinis šių priežiūros planų sėkmės rodiklis yra aktyvus paciento įsitraukimas. Kai visi šie specialistai dirba išvien ir kartu su pacientu, sveikimo procesas būna greitesnis ir lengvesnis. 

Sėkmingas paciento fizinis ir psichologinis pasiruošimas tam kas su juo vyks prieš, per ir po operacijos lemia ankstyvo pooperacinio sveikimo programos sėkmę. Programoje dalyvaujantys pacientai po operacijos ligoninėje lieka trumpiau, patiria mažiau komplikacijų, turi mažesnį skausmą malšinančių vaistų poreikį ir greičiau grįžta į priešoperacinę fizinę būklę. Pacientų dalyvavusių ANKSTYVO SVEIKIMO PO OPERACIJOS programoje apklausos rodo, kad pasiruošusių pacientų bendroji savijauta būna geresnė tiek operacijos dieną, tiek po jos.

ASPO programa yra itin naudinga ruošiantis didelės apimties operacijoms tokioms kaip: storosios ir tiesiosios žarnos operacijoms, gastrektomijai, pakreatoduodeninėms rezekcijoms, radikalioms cistektomijoms, kepenų rezekcijai. 

Anestezija

Anestezijos (narkozės) proceso suvokimas palengvina operacijos laukimą bei panaikina mitus susijusius su šia procedūra.

PLAČIAU
Nerimo ir streso mažinimas

Nerimo ir streso mažinimas

Žinojimas kaip kovoti su nerimu ir stresu bei gebėjimas šiuos jausmus valdyti padeda lengviau išgyventi operacinį laikotarpį.

PLAČIAU
Mityba, sutrumpintas badavimas

Mityba, sutrumpintas badavimas

Taisinga ir pilnavertė mityba operacinio laikotarpio metu užtikrina spartesnį sveikimą.

PLAČIAU
Fizinis aktyvumas ir kvėpavimo mankšta

Fizinis aktyvumas ir kvėpavimo mankšta

Teisingas fizinis aktyvumas palengvina priešoperacinį laikotarpį bei užtikrina lengvesnį ir trumpesnį atsistatymo laikotarpį po operacijos.

PLAČIAU
Priešoperacinė reabilitacija

Priešoperacinė reabilitacija

PLAČIAU
Homeopatinė chirurgija

Homeopatinė chirurgija

PLAČIAU