Dažniausiai užduodami klausimai prieš operaciją

Chirurgija paprastai - keisti užduodami klausimai

1. DALIS. Pokalbis apie priešoperacinį laikotarpį

Dalinamės įdomiu pašnekesiu apie chirurgiją, priešoperacinio pasiruošimo svarbą bei įvairius pacientų klausimus ruošiantis operacijai. Malonaus žiūrėjimo!

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad mėnesinės neturi įtakos operacijos rezultatams. Aptarkite tai su savo gydytoju. Galima suplanuoti operaciją ir tarp ciklų.

Svarbi žinutė yra tai, kad prieš operaciją nerekomenduojama badauti. Sunkus, kietas maistas valgomas 8-6 val. prieš operaciją. Esant turinio skrandyje anestezijos metu gali įvykti maisto iš skrandžio patekimas į plaučius, to išvengiama jei operacija atliekama bent 6 val. po valgio. Skaidrius, negazuotus skysčius, sultis be minkštimo, kava ar arbatą be pieno galite gerti iki 2 val. prieš operaciją. Taip pat yra specialiai paruoštų produktų, kurie geriną organizmo pasiruošimą operacijai ir juos galima vartoti iki 2 val. prieš operaciją. 

Rekomenduojama mesti rūkymą prieš operaciją. Pasinaudokite pagalba jeigu jums sunku mesti rukyti.

Tai vietinė nejautra, kuri atliekama suleidžiant anestetikų į operuojamą vietą. Vietinė nejautra naudojama atliekant smulkias operacijas, kurioms nereikia bendrinės narkozės.

Prieš operaciją rekomenduojama nutraukti kraują skystinančių vaistų vartojimą. Tačiau šiuo metu yra daug naujų vaistų, kuriuos galima nutraukti vos vieną dieną prieš operaciją. Pvz. aspiriną vartojant mažom dozėm nutraukt nerekomenduojama. Dėl vaistų nuo spaudimo vartojimo prieš operaciją reikėtų suderinti su gydytoju anesteziologu. Visais atvejais Jums reikėtų pasitarti su jus gydančiu gydytoju. 

Pacientas gali pasirinkti narkozės tipą jei tai leidžia operacijos pobūdis. Negalima taikyti regioninės anestezijos jeigu atlikti operaciją galimą tik bendroje narkozėje. Tačiau yra tokių operacijų, kurias galima atlikti vienoje ar kitoje narkozėje ir tada pacientas gali pasirinkti narkozės būdą. Bet kokiu atveju aptarkite tai su savo gydytoju ir anesteziologu.

Paprastai žmonės neprisimena kelių pirmų pooperacinių valandų, todėl blogų jausmų nepatiria.

Mesti svorio prieš operaciją nerekomenduojama, nebent Jūsų operacija yra dėl svorio mažinimo. Maistinės medžiagos yra svarbios imunitetui ir organizmo atsistatymui po operacijos. Todėl geriau racioną papildyti baltymais, mineralais, mikroelementais ir vitaminais negu badauti. 

2. DALIS. Pokalbis apie priešoperacinį laikotarpį

Dalinamės dar vienu įdomiu video, kuriame tęsiame pokalbį apie chirurgiją, pasiruošimą operacijai ir šia tema kylančius klausimus. Malonaus žiūrėjimo!

Esant slogai rekomenduojama atidėti planines operacijas. 

Rekomenduojama nusivalyti manikiūro nagus. Tai yra nurodyta priešoperaciniuose paciento paruošimo operacijai reikalavimuose.  Operacijos metu ant piršto dedamas deguonies įsisavinimą organizme matuojantis prietaisas, kuris, esant nagų lakui, neveiks. Taip rizikuojate savo gyvybe.

Viskas priklauso nuo žaizdos pobūdžio, gylio, sužeidimo vietos. Bet kuriuo atveju rekomenduojame aptarti tai su savo gydytojų. Paprastai smulkios žaizdelės, nesančios numatomos operacinės srities zonoje įtakos nedaro. 

Dauguma operacijų yra atliekama bendrinėje, t.y. pilnoje narkozėje. Šiuo metu esant naujiems vaistams ir technologijoms pilna narkozė yra saugi. Kaip ir kiekvienas gydymo būdas, taip ir narkozė turi savo komplikacijas ir rizikas, tačiau šiuolaikiniai moksliniai pasiekimai sumažina rizikas iki minimumo.

Pačiam skustis sritį kur bus atliekamas odos pjūvis nerekomenduojama, nes galite sukelti infekciją. Jus apskus ligoninės personalas prieš pat operaciją. Taip sumažinsite infekcijos riziką. Barzdą, kojas skustis prieš operaciją galima. 

Kramtyti gumą galima. Neužmirškite išsiimti gumos prieš vežant į operacinę.

Jokiu būdu. Alkoholio vartojimą rekomenduojama nutraukti bent 2 sav. iki operacijos. Ir jokio alaus.